ENHANCER Projesi İstihdam Yaratma Odaklı Kooperatif Hibe Programı - ASO 2 OSB

ENHANCER Projesi İstihdam Yaratma Odaklı Kooperatif Hibe Programı

 

 

ENHANCER Projesi İstihdam Yaratma Odaklı Kooperatif Hibe Programı

Avrupa Birliği tarafından fonlanan ve Uluslararası Göç Politikaları Geliştirme Merkezi (ICMPD) tarafından, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen “Sürdürülebilir Sosyo-Ekonomik Entegrasyon için Girişimcilik Kapasitelerinin İyileştirilmesi (ENHANCER) Projesi” kapsamında, İstihdam Yaratma Odaklı Kooperatif Hibe Programı’nın ikinci çağrısına çıkılmıştır.

 

Program kapsamında Adana, Ankara, Hatay, Gaziantep ve Şanlıurfa’da kayıtlı, güçlü, gelecek vaat eden kooperatiflerin ve kooperatif birliklerinin büyümeleri ve böylece geçici koruma sağlanan Suriyeliler ve T.C. vatandaşları için sürdürülebilir istihdam yaratabilmeleri adına toplam 2.4 milyon Avro hibe verilmesi planlanmaktadır. Proje başına hibelerin asgari tutarı 40,000 Avro ve azami tutarı 300,000 Avro’dur.

 

İlgili kooperatifler ve kooperatif birlikleri “İstihdam Yaratma Odaklı Kooperatif Hibe Programı”na 7 Nisan 2023 tarihine kadar proje başvurularını yapabileceklerdir. Programın ayrıntılarına “İstihdam Yaratma Odaklı Kooperatif Hibe Programı (2.Hibe Çağrısı) – PROJECT ENHANCER (enhancerproject.com)” bağlantısından ulaşılabilmektedir. Başvuru sahipleri programa yönelik sorularını 24 Mart 2023 tarihine kadar [email protected] adresine iletebilecektir.

 

 

Söz konusu hibe programını tanıtmak üzere 14 Şubat 2023 tarihinde saat 10:30 – 12:30 arasında online bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilecektir. Toplantı gündemi ekte yer almaktadır. Toplantıya katılmak için aşağıdaki link üzerinden kayıt yapılması gerekmektedir:

https://icmpd.zoom.us/webinar/register/WN_vE1dEdVcThGAKYYCde_Lqg