KÜSİP Toplantısı Duyurusu - ASO 2 OSB

KÜSİP Toplantısı Duyurusu

Değerli Katılımcılarımız;

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile OSBÜK işbirliğinde; Firmalarımızın Ar-Ge ve yenilik programı ve faaliyetlerine erişimini kolaylaştırmak ve işbirliği imkânlarını artırmak amacı ile bir eğitim programı düzenlenmesine karar verilmiştir.

Bu kapsamda pilot seçilen Bölgemizde;

22 Mayıs 2018 Salı  Günü, Anadolu OSB Konferans Salonu’nda 10:30 – 11:30 saatleri arasında Uzmanları tarafından  Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği Platformu (KÜSİP) Tanıtım Toplantısı düzenlenecektir.

Katılımınızı rica ederiz.

PROGRAM

10:30 Açılış

10:35 KÜSİ Faaliyetleri –Hakan Bal Sanayi ve Teknoloji Uzmanı

11:00 Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Portalı –Mithat Kaya KÜSİP Proje birimi

11:30 Soru-Cevap

Linkteki formu doldurmanız önemlidir.

KayıtFormu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfN6evtqboh6StHmv-r9U6DzYAj2u0eCiQpeOaYGCyaMMN-sw/viewform?c=0&w=1

Kamu Spotu: https://www.youtube.com/watch?v=1bdYmzdsWr8

Tanıtım Filmi: https://www.youtube.com/watch?v=1zd68L4NpJo

Portal Link: www.kusip.gov.tr

KÜSİP Hakkında:

Türkiye Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Stratejisi ve Eylem Planı (2015-2018), 10. Kalkınma Planı, 64. Hükümet eylem planı ve diğer eylem planlarında; sanayinin, kamunun ve üniversitelerin altyapı ve insan kaynağı imkânlarının yer alacağı ve işbirliği fırsatlarının sunulacağı, Kamu, Üniversite, Sanayi Kuruluşları, girişimciler ve yatırımcılar arasında etkileşimin sağlanacağı bir portal hazırlanması görevi T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın sorumluluğuna verilmiş olup portal 2017 yılı ortalarında tamamlanarak www.kusip.gov.tr web adresi üzerinden kullanıma açılmıştır.

Portal içerisinde; Kamu ve Kuruluşları, Üniversiteler, Firmalar, Araştırma Merkezleri, Organize Sanayi Bölgeleri, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri, Sanayi ve Ticaret Odaları gibi paydaşlara özel birer tanıtım sayfası yer almakta, ayrıca, paydaşların; etkinlik, duyuru, işbirliği çağrısı, proje ve yatırım ortaklığı gibi aktivitelerini KÜSİP üzerinden paylaşma imkânı bulunmaktadır.

2018 yılı ve sonrasını kapsayacak şekilde portal’in tanıtım ve etkin kullanımı amacıyla tanıtım ve bilgilendirme faaliyetlerine başlanmıştır. Bu kapsamda; Pilot olarak seçilen Organize Sanayi Bölgelerimizde, portal’ın tanıtımı yapılacaktır.

 

  Toplantı öncesi katılımcıların; www.kusip.gov.tr  adresinde yer olan portal sayfasından kaydol butonuna tıklayarak  açılan sayfadan kuruluş olarak kayıt olması sunumun faydalı geçmesine vesile olacaktır.

 

  Toplantı esnasında değerlendirmelerinizi paylaşmanız halinde, önerileriniz doğrultusunda ek geliştirmeler yapılması arzu edilmektedir.

Saygılarımızla,