MYK Başkanı ve ASO Başkanı’nın Bölgemiz METES Test Üniteleri Ziyareti - ASO 2 OSB

MYK Başkanı ve ASO Başkanı’nın Bölgemiz METES Test Üniteleri Ziyareti

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Başkanı Sn. Adem CEYLAN ile Ankara Sanayi Odası Başkanı Sn. Nurettin ÖZDEBİR 18.05.2016 tarihinde Bölgemizi ve Mesleki Test ve Sertifikalandırma Merkezi’ni (METES) ziyaret ederek test ünitelerinde incelemelerde bulunmuştur.

UZP_0014    UZP_0035

 

Geçtiğimiz günlerde MYK Başkanlığına seçilen Sn. Adem CEYLAN, ASO Başkanı Nurettin ÖZDEBİR ve Başkan Vekili Mehmet DOĞANLAR ile Bölgemiz Yönetim Kurulu üyelerinin ve basın mensuplarının katılımıyla adayların Asansör Bakım ve Onarımcısı sınavı izlenmiş ayrıca, METES Asansör Montajcısı, Asansör Bakım ve Onarımcısı ve Hidrolik Pnömatikçi test ünitelerinde teknik incelemelerde bulunulmuştur.

UZP_9946      UZP_9976

 

Sn. Adem CEYLAN’ın MYK’nın meslek standartları ve belgelendirme zorunluluğuna ilişkin çalışmalar, kaynak kullanımı konularında değerlendirmeleri ile Kurumun hedefleri hakkında açıklamalara yer verilmiştir. MYK Başkanı Adem CEYLAN ise kurumsal yapısını tamamlayan MYK’nın bundan sonra sektörle daha yoğun bir işbirliğini başlatacağını, ulusal meslek standartlarının iş ve eğitim dünyası için önemini, 26 Mayıs 2016 tarihinde başlayacak belge zorunluluğunun sektörlerde iş sağlığı ve güvenliğine olan hassasiyeti arttıracağını ve nitelikli işgücünü sağlanmasına büyük katkı sağlayacağını ifade etmiştir.

ASO Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin ÖZDEBİR, bu çalışmaların önemine değinmek suretiyle Ankara Sanayi Odası olarak ulusal yeterlilik sisteminin kuruluş sürecinin her aşamasında yer aldıklarını, ulusal meslek standardı ve yeterlilik hazırladıklarını, üç yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşu kurduklarını, bu aşamadan sonra sınav ve belgelendirme faaliyetlerine hız vereceklerini ifade etmiştir.

 

UZP_9817 UZP_9843  UZP_9904  UZP_9832

UZP_0093